IRA Sprints

Undefeated! Dobmeier Sweeps King of the Wings Week...
Dobmeier Defends Northern Turf
Buffalo Wild Wings King of the Wings Points Fund
Undefeated! Dobmeier Sweeps King of the Wings Week...

Undefeated! Dobmeier Sweeps King of the Wings Week...

7/22/2024 -
Undefeated! Dobmeier Sweeps King of the Wings Weekend With the Bumper to Bumper IRA Sprint Car Series and the Buffalo Wild Wings already taking the ch
Dobmeier Defends Northern Turf

Dobmeier Defends Northern Turf

7/18/2024 -
Dobmeier Defends Northern Turf: Norman County speedway was met with 36 of the best of the upper Midwest featuring the Bumper to Bumper IRA and the Buf
Buffalo Wild Wings King of the Wings Points Fund

Buffalo Wild Wings King of the Wings Points Fund

7/15/2024 -
The Bumper To Bumper IRA Outlaws Sprint Series will make their 3rd annual trek to join the Northern Outlaw Sprint Series (NOSA) for the Buffalo Wild W

Latest News

Estenson Scores Sixth-Place Result at River Cities Speedway to Highlight Weekend

Estenson Scores Sixth-Place Result at River Cities Speedway to Highlight Weekend

7/22/2024
(Photo by Tylan Porath Photography) Inside Line Promotions – GRAND FORKS, N.D. (July 22, 2024) – Tim Estenson highlighted a three-race weekend with the Buffalo Wild Wings Northern Outlaw Sprint Association and the Bumper to Bumper IRA Outlaw Sprint Series with a...more
Undefeated! Dobmeier Sweeps King of the Wings Weekend

Undefeated! Dobmeier Sweeps King of the Wings Weekend

7/22/2024
Undefeated! Dobmeier Sweeps King of the Wings Weekend With the Bumper to Bumper IRA Sprint Car Series and the Buffalo Wild Wings already taking the checkered flag at the 3/8th mile of Norman County Speedway, the two series headed back to the home state of NOSA for a double...more
Dobmeier Defends Northern Turf

Dobmeier Defends Northern Turf

7/18/2024
Dobmeier Defends Northern Turf: Norman County speedway was met with 36 of the best of the upper Midwest featuring the Bumper to Bumper IRA and the Buffalo Wild Wings King of the Wings NOSA Sprint Car Series. Christopher Thram was fastest in hot laps and fastest in...more

Upcoming Events

Championship Points

Follow Us

5/18/2024 - Plymouth Dirt Track-Sheboygan Co Fair

5/18/2024 - Plymouth Dirt Track-Sheboygan Co Fair

Plymouth, WI

Sprint Spectacular - Hopf Farms Bullring Showdown Round 1

Classes

  • 410 Sprints - Winged32 entries
    • IRA Interstate Racing Association
  • Non Wing Crate Sprints22 entries
    • Wisconsin wingLESS Sprints
  • 360 Sprints - Winged25 entries

Track Contact

  • 229 Fairview Dr

News

Nimee Outlasts Neitzel for Victory at Plymouth
Nimee Outlasts Neitzel for Victory at Plymouth

Nimee Outlasts Neitzel for Victory at Plymouth Neitzel and Nimee would set the pace of the front row of our 25 lap feature of the night. Nimee would jump to the early lead until the 26 of Tischendorf...

Full Event Information on MyRacePass

410 Sprints - Winged

30 Laps

A Feature

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 79 Blake Nimee Blake Nimee Oswego, IL Oswego, IL 1
2 1 2W Scott Neitzel Scott Neitzel Beaver Dam, WI Beaver Dam, WI -1
3 4 96 Jake Blackhurst Jake Blackhurst Hanna City, IL Hanna City, IL 1
4 6 10W Mike Reinke Mike Reinke Howards Grove, WI Howards Grove, WI 2
5 3 79M Max Guilford Max Guilford Auckland, NZ Auckland, NZ -2
6 5 85M Steve Meyer Steve Meyer Sheboygan Falls, WI Sheboygan Falls, WI -1
7 7 87A Austin Hartmann Austin Hartmann Plymouth, WI Plymouth, WI -
8 11 49 Josh Schneiderman Josh Schneiderman West Burlington, IA West Burlington, IA 3
9 15 25 Danny Schlafer Danny Schlafer Gibson, WI Gibson, WI 6
10 8 42P Preston Perlmutter Preston Perlmutter San Antonio, TX San Antonio, TX -2
11 17 3N Jake Neuman Jake Neuman New Berlin, IL New Berlin, IL 6
12 12 1T Trevin Littleton Trevin Littleton Jacksonville, IL Jacksonville, IL -
13 10 25T Travis Arenz Travis Arenz Sheboygan Falls, WI Sheboygan Falls, WI -3
14 19 9K Kyle Schuett Kyle Schuett Philo, IL Philo, IL 5
15 22 16C Tylar Rankin Tylar Rankin Angola, IN Angola, IN 7
16 9 73 Scotty Thiel Scotty Thiel Sheboygan, WI Sheboygan, WI -7
17 DNF 18 10V Matt VanderVere Matt VanderVere Burlington, WI Burlington, WI 1
18 DNF 13 3B Shelby Bosie Shelby Bosie Lincoln, IL Lincoln, IL -5
19 DNF 23 26R Preston Ruh Preston Ruh Elkhart Lake, WI Elkhart Lake, WI 4
20 DNF 24 4B Scott Biertzer Scott Biertzer West Bend, WI West Bend, WI 4
21 DNF 20 14AJ Ryan Zielski Ryan Zielski Oconomowoc, WI Oconomowoc, WI -1
22 DNF 16 65 Jordan Goldesberry Jordan Goldesberry Springfield, IL Springfield, IL -6
23 DNF 21 47 Todd King Todd King Sheboygan Falls, WI Sheboygan Falls, WI -2
24 DNF 14 26 Tyler Tischendorf Tyler Tischendorf Waupaca, WI Waupaca, WI -10
12 Laps

B Feature

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 47 Todd King Todd King Sheboygan Falls, WI Sheboygan Falls, WI -
2 2 16C Tylar Rankin Tylar Rankin Angola, IN Angola, IN -
3 4 26R Preston Ruh Preston Ruh Elkhart Lake, WI Elkhart Lake, WI 1
4 3 4B Scott Biertzer Scott Biertzer West Bend, WI West Bend, WI -1
Top 4 transfer
5 5 68 Dave Uttech Dave Uttech Kenosha, WI Kenosha, WI -
6 7 43 Jereme Schroeder Jereme Schroeder Lake Villa, IL Lake Villa, IL 1
7 10 99 Tyler Brabant Tyler Brabant Waupun, WI Waupun, WI 3
8 9 16 Anthony Knierim Anthony Knierim Franksville, WI Franksville, WI 1
9 11 85J Logan Julien Logan Julien Oconomowoc, WI Oconomowoc, WI 2
10 8 21 Will Gerrits Will Gerrits Waupun, WI Waupun, WI -2
11 12 88 Christopher Flick Christopher Flick Beaver Dam, WI Beaver Dam, WI 1
12 DNF 6 4K Kris Spitz Kris Spitz Salem, WI Salem, WI -6
4 Laps

Dash 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 2W Scott Neitzel Scott Neitzel Beaver Dam, WI Beaver Dam, WI -
2 3 79M Max Guilford Max Guilford Auckland, NZ Auckland, NZ 1
3 4 85M Steve Meyer Steve Meyer Sheboygan Falls, WI Sheboygan Falls, WI 1
4 2 87A Austin Hartmann Austin Hartmann Plymouth, WI Plymouth, WI -2
5 5 73 Scotty Thiel Scotty Thiel Sheboygan, WI Sheboygan, WI -
4 Laps

Dash 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 79 Blake Nimee Blake Nimee Oswego, IL Oswego, IL -
2 2 96 Jake Blackhurst Jake Blackhurst Hanna City, IL Hanna City, IL -
3 3 10W Mike Reinke Mike Reinke Howards Grove, WI Howards Grove, WI -
4 4 42P Preston Perlmutter Preston Perlmutter San Antonio, TX San Antonio, TX -
5 5 25T Travis Arenz Travis Arenz Sheboygan Falls, WI Sheboygan Falls, WI -
8 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 79M Max Guilford Max Guilford Auckland, NZ Auckland, NZ 1
2 1 49 Josh Schneiderman Josh Schneiderman West Burlington, IA West Burlington, IA -1
3 4 87A Austin Hartmann Austin Hartmann Plymouth, WI Plymouth, WI 1
4 3 2W Scott Neitzel Scott Neitzel Beaver Dam, WI Beaver Dam, WI -1
5 5 9K Kyle Schuett Kyle Schuett Philo, IL Philo, IL -
6 7 4B Scott Biertzer Scott Biertzer West Bend, WI West Bend, WI 1
7 6 68 Dave Uttech Dave Uttech Kenosha, WI Kenosha, WI -1
8 8 16 Anthony Knierim Anthony Knierim Franksville, WI Franksville, WI -
8 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 85M Steve Meyer Steve Meyer Sheboygan Falls, WI Sheboygan Falls, WI 1
2 1 3B Shelby Bosie Shelby Bosie Lincoln, IL Lincoln, IL -1
3 3 25 Danny Schlafer Danny Schlafer Gibson, WI Gibson, WI -
4 6 3N Jake Neuman Jake Neuman New Berlin, IL New Berlin, IL 2
5 4 79 Blake Nimee Blake Nimee Oswego, IL Oswego, IL -1
6 5 47 Todd King Todd King Sheboygan Falls, WI Sheboygan Falls, WI -1
7 7 43 Jereme Schroeder Jereme Schroeder Lake Villa, IL Lake Villa, IL -
DNS 8 85J Logan Julien Logan Julien Oconomowoc, WI Oconomowoc, WI -
8 Laps

Heat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 42P Preston Perlmutter Preston Perlmutter San Antonio, TX San Antonio, TX -
2 2 1T Trevin Littleton Trevin Littleton Jacksonville, IL Jacksonville, IL -
3 4 96 Jake Blackhurst Jake Blackhurst Hanna City, IL Hanna City, IL 1
4 3 25T Travis Arenz Travis Arenz Sheboygan Falls, WI Sheboygan Falls, WI -1
5 6 10V Matt VanderVere Matt VanderVere Burlington, WI Burlington, WI 1
6 5 16C Tylar Rankin Tylar Rankin Angola, IN Angola, IN -1
7 8 4K Kris Spitz Kris Spitz Salem, WI Salem, WI 1
8 7 99 Tyler Brabant Tyler Brabant Waupun, WI Waupun, WI -1
8 Laps

Heat 4

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 73 Scotty Thiel Scotty Thiel Sheboygan, WI Sheboygan, WI 1
2 4 10W Mike Reinke Mike Reinke Howards Grove, WI Howards Grove, WI 2
3 1 26 Tyler Tischendorf Tyler Tischendorf Waupaca, WI Waupaca, WI -2
4 3 65 Jordan Goldesberry Jordan Goldesberry Springfield, IL Springfield, IL -1
5 6 14AJ Ryan Zielski Ryan Zielski Oconomowoc, WI Oconomowoc, WI 1
6 5 26R Preston Ruh Preston Ruh Elkhart Lake, WI Elkhart Lake, WI -1
7 8 21 Will Gerrits Will Gerrits Waupun, WI Waupun, WI 1
8 7 88 Christopher Flick Christopher Flick Beaver Dam, WI Beaver Dam, WI -1

Qualifying A

Finish Start # Competitor Hometown Time
1 10 87A Austin Hartmann Austin Hartmann Plymouth, WI Plymouth, WI 11.762
2 11 79 Blake Nimee Blake Nimee Oswego, IL Oswego, IL 11.832
3 13 2W Scott Neitzel Scott Neitzel Beaver Dam, WI Beaver Dam, WI 11.949
4 1 25 Danny Schlafer Danny Schlafer Gibson, WI Gibson, WI 12.006
5 9 79M Max Guilford Max Guilford Auckland, NZ Auckland, NZ 12.018
6 8 85M Steve Meyer Steve Meyer Sheboygan Falls, WI Sheboygan Falls, WI 12.049
7 14 49 Josh Schneiderman Josh Schneiderman West Burlington, IA West Burlington, IA 12.166
8 2 3B Shelby Bosie Shelby Bosie Lincoln, IL Lincoln, IL 12.167
9 12 9K Kyle Schuett Kyle Schuett Philo, IL Philo, IL 12.203
10 15 47 Todd King Todd King Sheboygan Falls, WI Sheboygan Falls, WI 12.314
11 4 68 Dave Uttech Dave Uttech Kenosha, WI Kenosha, WI 12.359
12 5 3N Jake Neuman Jake Neuman New Berlin, IL New Berlin, IL 12.367
13 3 4B Scott Biertzer Scott Biertzer West Bend, WI West Bend, WI 12.438
14 16 43 Jereme Schroeder Jereme Schroeder Lake Villa, IL Lake Villa, IL 12.450
15 6 16 Anthony Knierim Anthony Knierim Franksville, WI Franksville, WI 13.815
16 7 85J Logan Julien Logan Julien Oconomowoc, WI Oconomowoc, WI

Qualifying B

Finish Start # Competitor Hometown Time
1 14 96 Jake Blackhurst Jake Blackhurst Hanna City, IL Hanna City, IL 11.563
2 12 10W Mike Reinke Mike Reinke Howards Grove, WI Howards Grove, WI 11.606
3 1 25T Travis Arenz Travis Arenz Sheboygan Falls, WI Sheboygan Falls, WI 11.628
4 13 65 Jordan Goldesberry Jordan Goldesberry Springfield, IL Springfield, IL 11.844
5 4 1T Trevin Littleton Trevin Littleton Jacksonville, IL Jacksonville, IL 11.999
6 5 73 Scotty Thiel Scotty Thiel Sheboygan, WI Sheboygan, WI 12.007
7 11 42P Preston Perlmutter Preston Perlmutter San Antonio, TX San Antonio, TX 12.063
8 16 26 Tyler Tischendorf Tyler Tischendorf Waupaca, WI Waupaca, WI 12.090
9 6 16C Tylar Rankin Tylar Rankin Angola, IN Angola, IN 12.134
10 2 26R Preston Ruh Preston Ruh Elkhart Lake, WI Elkhart Lake, WI 12.305
11 15 10V Matt VanderVere Matt VanderVere Burlington, WI Burlington, WI 12.334
12 10 14AJ Ryan Zielski Ryan Zielski Oconomowoc, WI Oconomowoc, WI 12.578
13 8 99 Tyler Brabant Tyler Brabant Waupun, WI Waupun, WI 12.671
14 3 88 Christopher Flick Christopher Flick Beaver Dam, WI Beaver Dam, WI 12.817
15 7 4K Kris Spitz Kris Spitz Salem, WI Salem, WI 12.917
16 9 21 Will Gerrits Will Gerrits Waupun, WI Waupun, WI

Hot Laps

Finish Start # Competitor Hometown Time
1 30 96 Jake Blackhurst Jake Blackhurst Hanna City, IL Hanna City, IL 12.569
2 5 3N Jake Neuman Jake Neuman New Berlin, IL New Berlin, IL 12.646
3 29 65 Jordan Goldesberry Jordan Goldesberry Springfield, IL Springfield, IL 12.848
4 2 3B Shelby Bosie Shelby Bosie Lincoln, IL Lincoln, IL 12.864
5 28 10W Mike Reinke Mike Reinke Howards Grove, WI Howards Grove, WI 12.996
6 31 10V Matt VanderVere Matt VanderVere Burlington, WI Burlington, WI 13.010
7 1 25 Danny Schlafer Danny Schlafer Gibson, WI Gibson, WI 13.035
8 17 25T Travis Arenz Travis Arenz Sheboygan Falls, WI Sheboygan Falls, WI 13.100
9 32 26 Tyler Tischendorf Tyler Tischendorf Waupaca, WI Waupaca, WI 13.177
10 27 42P Preston Perlmutter Preston Perlmutter San Antonio, TX San Antonio, TX 13.218
11 3 4B Scott Biertzer Scott Biertzer West Bend, WI West Bend, WI 13.221
12 26 14AJ Ryan Zielski Ryan Zielski Oconomowoc, WI Oconomowoc, WI 13.381
13 14 49 Josh Schneiderman Josh Schneiderman West Burlington, IA West Burlington, IA 13.548
14 9 79M Max Guilford Max Guilford Auckland, NZ Auckland, NZ 13.718
15 25 21 Will Gerrits Will Gerrits Waupun, WI Waupun, WI 13.751
16 12 9K Kyle Schuett Kyle Schuett Philo, IL Philo, IL 13.796
17 20 1T Trevin Littleton Trevin Littleton Jacksonville, IL Jacksonville, IL 13.880
18 16 43 Jereme Schroeder Jereme Schroeder Lake Villa, IL Lake Villa, IL 13.893
19 6 16 Anthony Knierim Anthony Knierim Franksville, WI Franksville, WI 13.909
20 15 47 Todd King Todd King Sheboygan Falls, WI Sheboygan Falls, WI 13.942
21 21 73 Scotty Thiel Scotty Thiel Sheboygan, WI Sheboygan, WI 14.039
22 10 87A Austin Hartmann Austin Hartmann Plymouth, WI Plymouth, WI 14.046
23 8 85M Steve Meyer Steve Meyer Sheboygan Falls, WI Sheboygan Falls, WI 14.056
24 13 2W Scott Neitzel Scott Neitzel Beaver Dam, WI Beaver Dam, WI 14.074
25 22 16C Tylar Rankin Tylar Rankin Angola, IN Angola, IN 14.503
26 23 4K Kris Spitz Kris Spitz Salem, WI Salem, WI 14.564
27 18 26R Preston Ruh Preston Ruh Elkhart Lake, WI Elkhart Lake, WI 14.699
28 24 99 Tyler Brabant Tyler Brabant Waupun, WI Waupun, WI 14.754
29 4 68 Dave Uttech Dave Uttech Kenosha, WI Kenosha, WI 14.805
30 11 79 Blake Nimee Blake Nimee Oswego, IL Oswego, IL 14.910
31 19 88 Christopher Flick Christopher Flick Beaver Dam, WI Beaver Dam, WI 15.609
DNS 7 85J Logan Julien Logan Julien Oconomowoc, WI Oconomowoc, WI

Non Wing Crate Sprints

20 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 70H Tate Hensley Tate Hensley Trevor, WI Trevor, WI -
2 3 0 John Fahl John Fahl Brown Deer, WI Brown Deer, WI 1
3 5 57 Tristan Furseth Tristan Furseth Cambridge, WI Cambridge, WI 2
4 6 7X Ryan Marshall Ryan Marshall Kansasville, WI Kansasville, WI 2
5 9 91 Jimmy Sivia Jimmy Sivia Winthrop Harbor, IL Winthrop Harbor, IL 4
6 2 24 Eric Wilke Eric Wilke Genesee, WI Genesee, WI -4
7 14 11 Austin Hansen Austin Hansen New Berlin, WI New Berlin, WI 7
8 7 40 Tim Cox Tim Cox Park City, IL Park City, IL -1
9 8 711 Tyler Kuxhouse Tyler Kuxhouse Antioch, IL Antioch, IL -1
10 10 50 Rusty Egan Rusty Egan Round Lake Heights, IL Round Lake Heights, IL -
11 13 99J Seth Johnson Seth Johnson Hartland, WI Hartland, WI 2
12 19 7D Josh Davidson Josh Davidson Racine, WI Racine, WI 7
13 12 7 Trinity Uttech Trinity Uttech New Berlin, WI New Berlin, WI -1
14 16 29J Ralph Johnson Ralph Johnson Silver Lake, WI Silver Lake, WI 2
15 21 67 Miles Doherty Miles Doherty Delmar, IA Delmar, IA 6
16 22 86 Johnny Meyer Johnny Meyer Campbellsport, WI Campbellsport, WI 6
17 DNF 11 38 Allen Hafford Allen Hafford Beach Park, IL Beach Park, IL -6
18 DNF 4 23Z Zach Raidart Zach Raidart Gurnee, IL Gurnee, IL -14
19 DNF 17 17 Bryce Andrews Bryce Andrews Kenosha, WI Kenosha, WI -2
20 DNF 20 29OG Tom Eller Tom Eller Pleasant Prairie, WI Pleasant Prairie, WI -
21 DNF 15 4G George Gaertner III George Gaertner III Salem, WI Salem, WI -6
22 DNF 18 4L Lance Thompson Lance Thompson Dundee, WI Dundee, WI -4
8 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 24 Eric Wilke Eric Wilke Genesee, WI Genesee, WI 1
2 4 711 Tyler Kuxhouse Tyler Kuxhouse Antioch, IL Antioch, IL 2
3 3 57 Tristan Furseth Tristan Furseth Cambridge, WI Cambridge, WI -
4 1 7 Trinity Uttech Trinity Uttech New Berlin, WI New Berlin, WI -3
5 6 11 Austin Hansen Austin Hansen New Berlin, WI New Berlin, WI 1
6 5 29J Ralph Johnson Ralph Johnson Silver Lake, WI Silver Lake, WI -1
7 7 7D Josh Davidson Josh Davidson Racine, WI Racine, WI -
8 8 86 Johnny Meyer Johnny Meyer Campbellsport, WI Campbellsport, WI -
All transfer
8 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 50 Rusty Egan Rusty Egan Round Lake Heights, IL Round Lake Heights, IL -
2 4 40 Tim Cox Tim Cox Park City, IL Park City, IL 2
3 3 23Z Zach Raidart Zach Raidart Gurnee, IL Gurnee, IL -
4 2 70H Tate Hensley Tate Hensley Trevor, WI Trevor, WI -2
5 5 99J Seth Johnson Seth Johnson Hartland, WI Hartland, WI -
6 6 4L Lance Thompson Lance Thompson Dundee, WI Dundee, WI -
7 7 29OG Tom Eller Tom Eller Pleasant Prairie, WI Pleasant Prairie, WI -
All transfer
8 Laps

Heat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 7X Ryan Marshall Ryan Marshall Kansasville, WI Kansasville, WI 3
2 2 91 Jimmy Sivia Jimmy Sivia Winthrop Harbor, IL Winthrop Harbor, IL -
3 1 38 Allen Hafford Allen Hafford Beach Park, IL Beach Park, IL -2
4 3 0 John Fahl John Fahl Brown Deer, WI Brown Deer, WI -1
5 6 4G George Gaertner III George Gaertner III Salem, WI Salem, WI 1
6 5 17 Bryce Andrews Bryce Andrews Kenosha, WI Kenosha, WI -1
7 7 67 Miles Doherty Miles Doherty Delmar, IA Delmar, IA -
All transfer

Qualifying 1

Finish Start # Competitor Hometown Time
1 2 711 Tyler Kuxhouse Tyler Kuxhouse Antioch, IL Antioch, IL 13.719
2 21 40 Tim Cox Tim Cox Park City, IL Park City, IL 13.722
3 14 7X Ryan Marshall Ryan Marshall Kansasville, WI Kansasville, WI 13.985
4 3 57 Tristan Furseth Tristan Furseth Cambridge, WI Cambridge, WI 13.992
5 17 23Z Zach Raidart Zach Raidart Gurnee, IL Gurnee, IL 13.995
6 18 0 John Fahl John Fahl Brown Deer, WI Brown Deer, WI 14.138
7 16 24 Eric Wilke Eric Wilke Genesee, WI Genesee, WI 14.161
8 19 70H Tate Hensley Tate Hensley Trevor, WI Trevor, WI 14.259
9 6 91 Jimmy Sivia Jimmy Sivia Winthrop Harbor, IL Winthrop Harbor, IL 14.276
10 11 7 Trinity Uttech Trinity Uttech New Berlin, WI New Berlin, WI 14.290
11 12 50 Rusty Egan Rusty Egan Round Lake Heights, IL Round Lake Heights, IL 14.292
12 9 38 Allen Hafford Allen Hafford Beach Park, IL Beach Park, IL 14.347
13 20 29J Ralph Johnson Ralph Johnson Silver Lake, WI Silver Lake, WI 14.413
14 13 99J Seth Johnson Seth Johnson Hartland, WI Hartland, WI 14.510
15 7 17 Bryce Andrews Bryce Andrews Kenosha, WI Kenosha, WI 14.592
16 10 11 Austin Hansen Austin Hansen New Berlin, WI New Berlin, WI 14.690
17 5 4L Lance Thompson Lance Thompson Dundee, WI Dundee, WI 14.880
18 22 86 Johnny Meyer Johnny Meyer Campbellsport, WI Campbellsport, WI 14.949
19 15 4G George Gaertner III George Gaertner III Salem, WI Salem, WI 14.993
20 1 7D Josh Davidson Josh Davidson Racine, WI Racine, WI 15.028
21 8 29OG Tom Eller Tom Eller Pleasant Prairie, WI Pleasant Prairie, WI 15.150
DNS 4 67 Miles Doherty Miles Doherty Delmar, IA Delmar, IA

360 Sprints - Winged

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
DNS 19 53A Spyder Akright Spyder Akright Sheboygan Falls, WI Sheboygan Falls, WI -
DNS 7 22B Brandon Berth Brandon Berth Cascade, WI Cascade, WI -
DNS 13 33 Josh Bilicki Josh Bilicki Menominee Falls, WI Menominee Falls, WI -
DNS 15 24 Scott Conger Scott Conger Eagle, WI Eagle, WI -
DNS 5 39 Kurt Davis Kurt Davis South Milwaukee, WI South Milwaukee, WI -
DNS 12 3 Justin Erickson Justin Erickson Plymouth, WI Plymouth, WI -
DNS 6 7 Lance Fassbender Lance Fassbender Burnett, WI Burnett, WI -
DNS 8 21H TJ Haddy TJ Haddy Waupun, WI Waupun, WI -
DNS 23 14J Joseph Hintz Joseph Hintz Burnett, WI Burnett, WI -
DNS 11 63K Kevin Karnitz Kevin Karnitz West Bend, WI West Bend, WI -
DNS 22 66T Tristan Koenings Tristan Koenings Van Dyne, WI Van Dyne, WI -
DNS 17 08 Katelyn Krebsbach Katelyn Krebsbach Plymouth, WI Plymouth, WI -
DNS 25 3BK Bill Kreutz Bill Kreutz Kiel, WI Kiel, WI -
DNS 20 51 Chris Larson Chris Larson Franksville, WI Franksville, WI -
DNS 1 12P J.J. Pagel J.J. Pagel Mount Calvary, WI Mount Calvary, WI -
DNS 4 4 Alex Pokorski Alex Pokorski West Bend, WI West Bend, WI -
DNS 9 09 Clayton Rossmann Clayton Rossmann Wadsworth, IL Wadsworth, IL -
DNS 24 46 Steven Ruh Steven Ruh New Holstein, WI New Holstein, WI -
DNS 18 52 Cody Schlafer Cody Schlafer Sussex, WI Sussex, WI -
DNS 16 35 Ben Schmidt Ben Schmidt Howards Grove, WI Howards Grove, WI -
DNS 3 69S TJ Smith TJ Smith Greenville, WI Greenville, WI -
DNS 14 69 Bill Taylor Bill Taylor Boltonville, WI Boltonville, WI -
DNS 10 0 Blake Wondra Blake Wondra Fond Du Lac, WI Fond Du Lac, WI -
DNS 21 30 Doug Wondra Doug Wondra Oakfield, WI Oakfield, WI -
DNS 2 11 Tony Wondra Tony Wondra Campbellsport, WI Campbellsport, WI -

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 11 Tony Wondra Tony Wondra Campbellsport, WI Campbellsport, WI 1
2 1 63K Kevin Karnitz Kevin Karnitz West Bend, WI West Bend, WI -1
3 4 4 Alex Pokorski Alex Pokorski West Bend, WI West Bend, WI 1
4 3 69S TJ Smith TJ Smith Greenville, WI Greenville, WI -1
5 5 3 Justin Erickson Justin Erickson Plymouth, WI Plymouth, WI -
6 7 35 Ben Schmidt Ben Schmidt Howards Grove, WI Howards Grove, WI 1
7 8 66T Tristan Koenings Tristan Koenings Van Dyne, WI Van Dyne, WI 1
8 9 14J Joseph Hintz Joseph Hintz Burnett, WI Burnett, WI 1
9 DNF 6 3BK Bill Kreutz Bill Kreutz Kiel, WI Kiel, WI -3
All transfer

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 0 Blake Wondra Blake Wondra Fond Du Lac, WI Fond Du Lac, WI 1
2 4 7 Lance Fassbender Lance Fassbender Burnett, WI Burnett, WI 2
3 6 24 Scott Conger Scott Conger Eagle, WI Eagle, WI 3
4 3 09 Clayton Rossmann Clayton Rossmann Wadsworth, IL Wadsworth, IL -1
5 5 69 Bill Taylor Bill Taylor Boltonville, WI Boltonville, WI -
6 1 08 Katelyn Krebsbach Katelyn Krebsbach Plymouth, WI Plymouth, WI -5
7 7 51 Chris Larson Chris Larson Franksville, WI Franksville, WI -
DNS 8 30 Doug Wondra Doug Wondra Oakfield, WI Oakfield, WI -
All transfer

Heat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 39 Kurt Davis Kurt Davis South Milwaukee, WI South Milwaukee, WI 1
2 3 22B Brandon Berth Brandon Berth Cascade, WI Cascade, WI 1
3 4 21H TJ Haddy TJ Haddy Waupun, WI Waupun, WI 1
4 1 12P J.J. Pagel J.J. Pagel Mount Calvary, WI Mount Calvary, WI -3
5 5 33 Josh Bilicki Josh Bilicki Menominee Falls, WI Menominee Falls, WI -
6 7 53A Spyder Akright Spyder Akright Sheboygan Falls, WI Sheboygan Falls, WI 1
7 6 52 Cody Schlafer Cody Schlafer Sussex, WI Sussex, WI -1
8 8 46 Steven Ruh Steven Ruh New Holstein, WI New Holstein, WI -
All transfer

Qualifying 1

Finish Start # Competitor Hometown Time
1 4 4 Alex Pokorski Alex Pokorski West Bend, WI West Bend, WI 12.635
2 5 69S TJ Smith TJ Smith Greenville, WI Greenville, WI 12.733
3 6 11 Tony Wondra Tony Wondra Campbellsport, WI Campbellsport, WI 12.768
4 3 63K Kevin Karnitz Kevin Karnitz West Bend, WI West Bend, WI 13.001
5 8 3 Justin Erickson Justin Erickson Plymouth, WI Plymouth, WI 13.050
6 2 3BK Bill Kreutz Bill Kreutz Kiel, WI Kiel, WI 13.089
7 1 35 Ben Schmidt Ben Schmidt Howards Grove, WI Howards Grove, WI 13.160
8 9 14J Joseph Hintz Joseph Hintz Burnett, WI Burnett, WI 13.311
9 7 66T Tristan Koenings Tristan Koenings Van Dyne, WI Van Dyne, WI 14.542

Qualifying 2

Finish Start # Competitor Hometown Time
1 7 7 Lance Fassbender Lance Fassbender Burnett, WI Burnett, WI 12.614
2 1 09 Clayton Rossmann Clayton Rossmann Wadsworth, IL Wadsworth, IL 12.935
3 8 0 Blake Wondra Blake Wondra Fond Du Lac, WI Fond Du Lac, WI 12.963
4 4 08 Katelyn Krebsbach Katelyn Krebsbach Plymouth, WI Plymouth, WI 13.284
5 2 69 Bill Taylor Bill Taylor Boltonville, WI Boltonville, WI 13.300
6 5 24 Scott Conger Scott Conger Eagle, WI Eagle, WI 13.419
7 3 51 Chris Larson Chris Larson Franksville, WI Franksville, WI 13.449
8 6 30 Doug Wondra Doug Wondra Oakfield, WI Oakfield, WI 14.423

Qualifying 3

Finish Start # Competitor Hometown Time
1 3 21H TJ Haddy TJ Haddy Waupun, WI Waupun, WI 12.557
2 6 22B Brandon Berth Brandon Berth Cascade, WI Cascade, WI 12.607
3 4 39 Kurt Davis Kurt Davis South Milwaukee, WI South Milwaukee, WI 12.630
4 2 12P J.J. Pagel J.J. Pagel Mount Calvary, WI Mount Calvary, WI 12.909
5 5 33 Josh Bilicki Josh Bilicki Menominee Falls, WI Menominee Falls, WI 13.061
6 8 46 Steven Ruh Steven Ruh New Holstein, WI New Holstein, WI 13.355
7 1 52 Cody Schlafer Cody Schlafer Sussex, WI Sussex, WI 13.395
8 7 53A Spyder Akright Spyder Akright Sheboygan Falls, WI Sheboygan Falls, WI 13.395

Next Event

DAYSHRSMINSEC

Latest Photos